Pełne zdrowie

Jak zadbać o zdrowie i korzystać z życia? Na stronie znajdziesz informacje o starych metodach leczenia oraz nowości ze świata kosmetyki i medycyny


Marzec 11, 2021

Wyciskarka wolnoobrotowa – czy warto?

Picie świeżo wyciskanych soków przynosi organizmowi wiele korzyści. Warto zadbać o sam proces wyciskania, aby zachować w soku jak najwięcej właściwości odżywczych i wartości pochodzących z owoców i warzyw.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Do przygotowania domowych soków z owoców i warzyw warto wykorzystać wyciskarkę wolnoobrotową, która pozwala uzyskać czysty sok z wieloma wartościami odżywczymi. Wolna praca ślimaka, powolne miażdżenie, sprawia że nie dochodzi do spieniania, natlenienia czy rozwarstwienia się soku. W takim soku znajdziesz więcej substancji odżywczych niż w przypadku blendera czy sokowirówki. Najczęściej wybieranym urządzeniem jest np. wyciskarka Kuvings, którą znajdziesz w ofercie sklepu Energia Zdrowia: https://energiazdrowia.pl/pl/producer/Kuvings/18. Do zalet wyciskarek wolnoobrotowych możemy zaliczyć przede wszystkich możliwość wyciskania soków z różnych warzyw i owoców. Możemy wykorzystać twarde warzywa np. marchewkę czy buraka, zioła tj. mięta i kolendra, rośliny zielone – jarmuż i seler naciowy, liście rzodkiewki, owoce, a także kiełki i orzechy. Świeżo wyciśnięty sok, może być przechowywany w szczelnym opakowaniu w chłodnym miejscu. Dzięki temu utrzyma świeżość do 48 godzin. Do zalet możemy zdecydowanie zaliczyć cichą pracę urządzenia, nowoczesny design, a także kompaktowość.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Wśród wyciskarek możemy znaleźć wersję jednoślimakową lub skorzystać z takiej opcji jak wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa. Modele jednoślimakowe, wyposażone są w jeden wałek ślimakowy. Zajmują również o wiele mniej miejsca niż wersja dwuślimakowa. Idealnie sprawdzi się w przypadku miękkich i soczystych owoców i warzyw. Jeżeli chcesz przygotowywać soki z drobnych warzyw lub liści, wybierz wyciskarkę dwuślimakową. Posiada dwa wałki ślimakowe, które miażdżą składniki na sok. Musimy liczyć się jednak z dłuższym procesem wyciskania i większym urządzeniem do mycia czy przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *